Венедіктова розповіла про "корупційний кейс" депутата Юрченка

Щоб оголосити підозру, необхідно встановити об’єктивний факт.

Об этом сообщает Компромат ГРУ

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що отримала від Національного антикорупційного бюро лист з проханням підписати повідомлення про підозру народному депутату Олександру Юрченку.

Про це вона заявила під час засідання Верховної Ради у вівторок, 15 вересня, передає кореспондент “Фактора” зі стін парламенту.

“Вчора я отримала від керівництва НАБУ лист з проханням підписати підозра без матеріалів виробництва о 17 год. 20 хв. Лист і чернетку. Все. Я підкреслюю, ми готові… – прокурори САП, я особисто – вивчити матеріали кримінального провадження, розробити їх , якщо необхідно – дати вказівки і, якщо буде достатньо підстав, повідомити про підозру. Я це зроблю і повідомлю”, – зазначила Венедіктова.

Генпрокурор також запевнила, що покривати нікого не буде, і в той же час зазначила, що “маніпулювати, і продавлювати, і коментувати провадження, які прописані в ЗМІ – нецивілізовано.

“Я повинна мати об’єктивні відомості, що підлягають доказуванню, а саме час, місце, спосіб обговорення депутатом і його помічником дій з отримання неправомірної вигоди, час, місце, спосіб надання депутатом вказівки своєму помічнику на вчинення будь-яких дій, спрямованих на виконання домовленостей з заявником. Єдиними фактичними обставинами, відомими мені сьогодні, які можна назвати доведеними, це факт обговорення внесення змін до законодавства, прийняття підготовлених заявником пропозицій про зміни в закон, обіцянку нардепа передати їх на обробку юристам”, – розповіла Венедіктова.

Вона вважає, що відомих їй фактів для підписання оголошення про підозру недостатньо.

“Можна ставити питання про звинувачення нардепа на підставі встановлених вищевказаних фактів на сьогоднішньому етапі слідства? На мою думку, без встановлення факту використання службового становища для одержання неправомірної вигоди, факту отримання неправомірної вигоди, повідомити кому-небудь про вчинення такого посадового злочину неможливо”, – зазначила Венедіктова.

Напередодні стало відомо, що народний депутат з правлячої фракції “Слуга народу” Олександр Юрченко напише заяву про вихід з фракції “до вирішення ситуації з “хабаром помічника”.

13 вересня колишній колега Юрченка та Качури по фракції “Слуга народу” Гео Лерос опублікував в соцмережі пост, про те, що 11 вересня НАБУ нібито затримало помічника депутата Юрченко за хабарництво.

Олександр Юрченко є головою підкомітету з питань поводження з побутовими відходами комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.Джерело статті: “http://factor-news.info/venediktova-rozpovila-pro-koruptsijnyj-kejs-deputata-yurchenka/”