Оператор ГТС України: Є кілька сценаріїв для ситуації з припиненням транзиту

Макогон розповів про модернізацію компресорних станцій

Україна має кілька сценаріїв на випадок, коли транзит газу припинять. Про це керівник ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон повідомив угорському виданню Világgazdaság в інтерв’ю, стенограму якого опублікувало 6 березня у Facebook посольство України в Будапешті.

Об этом сообщает МАРКЕТИНГ МИКС

"Ми розробили декілька сценаріїв. Оскільки в Україні – найбільший внутрішній ринок споживання газу у Східній Європі розміром 30 млрд м³, а власне видобування газу складає 20 млрд м³, тож послуги газотранспортної системи будуть затребувані в будь-якому випадку. Але транзитні потужності будуть оптимізовані, адже ми не можемо дозволити собі утримання потужностей, які не будуть задіяні для транзиту", – сказав Макогон.

За його словами, потрібно буде "забезпечити економічно доцільний тариф" як для внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів.

"Це означає, що ми модернізуємо лише ті компресорні станції, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації. Відповідно, у разі повної відмови від транзиту нашою територією вже не можна буде сприймати українську ГТС як доступний запасний варіант. Це не було б ані справедливою, ані реалістичною позицією", – пояснив керівник компанії.


https://www.facebook.com/ukran.nagykovetseg.magyarorszag/posts/3343053882462723

Дном Балтійського моря прокладають газопровід "Північний потік – 2", який має зв’язати Росію з Німеччиною У зв’язку із цим проєктом транзит газу через Україну може опинитися під загрозою. У лютому 2021 року в "Газпромі" заявляли, що мають намір ввести "Північний потік – 2" в експлуатацію цього року.

30 грудня 2019 року "Нафтогаз" і "Газпром" підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором "качай або плати" становить 65 млрд м³ газу в перший рік і по 40 млрд м³ у наступні чотири. Український президент Володимир Зеленський зазначав, що в межах п’ятирічного контракту з транзиту газу Україна отримає понад $7 млрд.

У 2020 році через територію України в Євросоюз транспортували 55,8 млрд м³ російського газу – це найнижчий показник протягом семи років, повідомляли 2 січня 2021 року в ТОВ "Оператор ГТС України".

В інтерв’ю "Українській правді", опублікованому 1 березня, голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що компанія готова до припинення транзиту через Україну.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/operator-gts-ukrajini-je-kilka-stsenarijiv-dlja-situatsiji-z-pripinennjam-tranzitu-1542885.html”