Ракетна атака на кораблі рашистів у Севастополі: чому "аналоговнєтна" ППО не впоралася

Удар ракетами по судноремонтному заводу в Севастополі став найбільшою такою атакою на це місто від початку війни.

Чому кораблі в доках особливо вразливі? Пояснює військовий оглядач ВВС Павло Аксьонов.

Військові об’єкти в Севастополі — один із районів, що найбільше охороняють в анексованому Криму, і цей удар був непростою операцією для ЗСУ. Судячи з результатів, включно із заявленими збитими ракетами, Україні вдалося "перевантажити" російську протиповітряну оборону масованим ракетним пуском, і вона просто не впоралася з такою кількістю цілей.

Про результати такого удару поки що судити складно, але на фотографіях видно, що пожежа на заводі була досить сильною і тривалою.

Пожежі на корабельнях часто посилює те, що кораблі чи судна перебувають у доках на ремонті без екіпажу, який у бойовій обстановці готовий до боротьби за виживання. На борту перебувають працівники заводу. Існують правила та посібники з проведення судноремонтних робіт, але наскільки суворо їх дотримуються, невідомо. На борту також можуть перебувати різні горючі матеріали, фарба, розчинники та багато іншого.

За даними на ранок середи, інформації про стан двох кораблів, які перебували в доку, немає. Немає й точних відомостей про те, які кораблі там були.

Судячи з інформації з відкритих джерел, там могли бути великий десантний корабель та підводний човен. Про це повідомили українським ЗМІ представник Головного управління розвідки міноборони України Андрій Юсов. Підтвердженої інформації про їхній тип поки що немає.

Командувач повітряними силами ЗСУ Микола Олещук в офіційному телеграм-каналі написав, що удар завдала авіація. При цьому він використовував слово "штормить", що може вказувати на те, що були використані ракети Storm Shadow або SCALP. Українські військові запускають їх з літаків Су-24 різних модифікацій, модернізованих для застосування такої зброї.

Ще одним результатом удару, який також поки що важко визначити, можуть стати руйнування на самому заводі. Враховуючи, що російський Чорноморський флот періодично зазнає атак морських дронів, цей завод і його доки мають бути важливим військовим ресурсом. Сам факт, що в обох доках були кораблі, говорить про те, що він працює і затребуваний військовими.

«Аргумент»